Justyna Święty-Ersetic gościła w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu

justyna swiety ersetic
Justyna Święty-Ersetci i Dariusz Polowy

Halowa wicemistrzyni Europy w biegu na 400 m odpowiadała na pytania uczniów, a następnie poprowadziła trening.

Justyna Święty-Ersetic, halowa wicemistrzyni Europy w biegu na 400 m, odwiedziła w poniedziałek Szkołę Podstawową nr 15 w Raciborzu. Uczestniczyła w spotkaniu z uczniami klasy IV D o profilu lekkoatletycznym, gdzie odpowiedziała na zadawane przez nich pytania. W spotkaniu uczestniczyli również Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy i jego zastępca Dawid Wacławczyk.

- reklama -

Najmłodsi uczestnicy wydarzenia bardzo chętnie zadawali pytania lekkoatletce, między innymi o jej sportową przeszłość, najważniejsze dla niej zwycięstwo czy pierwsze starty w karierze. Na koniec Justyna Święty-Ersetic poprowadziła trening na sali gimnastycznej dla swoich młodych fanów.

Podczas spotkania pochodząca z Raciborza sportsmenka otrzymała z rąk prezydenta miasta nagrodę za swoje osiągnięcia w postaci 5000 zł. – Mieliśmy niewątpliwą przyjemność złożyć gratulacje i wręczyć drobny upominek, by wyrazić swego rodzaju wdzięczność całego Raciborza pani Justynie za te emocje, za to, że przez tą, chwilę kiedy ona zwycięża, my także czujemy się dumni, że jedna z nas osiąga tak wspaniałe sukcesy – mówił po spotkaniu prezydent Dariusz Polowy.

Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m podczas halowych mistrzostw Europy Toruń 2021. Jest także aktualną rekordzistką Polski w biegu na 400 m kobiet. Rekord ten wynosi 51,34 s. i został ustanowiony na wspomnianej imprezie. Czytaj więcej: Justyna Święty-Ersetic wicemistrzynią Europy.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here