Sukcesy Skazy na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Viverso [ZDJĘCIA]

zespol taneczny skaza
Sukcesy Skazy na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Viverso

Turniej w Rybniku był pierwszym dla tancerzy po długiej przerwie wypełnionej głównie tanecznymi zajęciami online i krótkim powrocie na salę w lutym.

Miniony weekend był niezwykle intensywny i emocjonujący dla Skazowej rodziny. Zarówno soliści, jak i formacje brali udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Viverso, który odbył się w Teatrze Ziemi Rybnickiej 13 i 14 marca. Był to pierwszy taki turniej dla tancerzy po długiej przerwie wypełnionej głównie tanecznymi zajęciami online i krótkim powrocie na salę w lutym. – Niemniej jednak zaprawionym w boju Skazowiczom i ich choreografce oraz prowadzącej zespół Manueli Krzykale niestraszne nawet lockdownowe przeszkody. Dwa dni trudnych zmagań w kategoriach street dance i modern & jazz, przy dużej konkurencji bardzo dobrze przygotowanych tancerzy z całej Polski opłaciły się i zaowocowały sukcesami – relacjonuje Raciborskie Centrum Kultury.

- reklama -

1. miejsce i GRAND PRIX kategorii Street Dance – SOLO Agata Kruszelnicka
2. miejsce – DUET Milena Mościcka i Łucja Szymiczek
2. miejsce – DUET Antonina Bencal i Marcela Polednik
3. miejsce – FORMACJA Street Dance JUNIOR
4. miejsce – DUET Miriam Polednik i Klaudia Rycka
5. miejsce – SOLO Jakub Skwarecki
5. miejsce – MINI FORMACJA JAZZ JUNIOR
5. miejsce – MINI FORMACJA MODERN JUNIOR
6. miejsce – FORMACJA MODERN JUNIOR
6. miejsce – SOLO Maja Szpunar
7. miejsce – SOLO Nadia Nienadowska
7. miejsce – SOLO Karolina Juzefus
7. miejsce – DUET Aleksandra Chluba i Julia Skowronek

– Nie wszyscy stanęli na podium, ale nawet dalsze miejsca z pewnością zmotywują naszych tancerzy do jeszcze większej pracy. Tradycyjnie taneczny system rozwaliła Agata Kruszelnicka, nasz street dance’owy wicemistrz świata, która nie tylko brała udział w rybnickim turnieju, ale zdążyła jeszcze wystartować w sobotę w Ogólnopolskich Zawodach Breakingowych „Breat the task” organizowanych w RCK i choć na co dzień Żuk nie tańczy breaka, to postanowiła spróbować swoich sił i w tym turnieju, dochodząc do TOP 8. Podobnie Oliwka Osadnik, która zdobyła 4. miejsce w sobotnich zmaganiach breakingowych – relacjonuje RCK.

fot. Skaza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here