Bezpieczniej na Starowiejskiej. Wyświetlacz prędkości już zamontowany

Starowiejska
Fot. Inicjatywa Lokalna Racibórz

Na Starowiejskiej ustawiono radarowe wyświetlacze prędkości. To realizacja projektu, który zwyciężył w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego, a jego celem ma być poprawa bezpieczeństwa.

Monitoring prędkości był zaproponowanym do realizacji projektem lokalnym. – Monitoring ma za zadanie służyć mieszkańcom Raciborza, powiatu oraz kierowcom poruszającym się drogą DK 45. Prewencyjne radary instalowane są w większości krajów europejskich. Stosowane są jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości i stały się ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów. O celowości realizacji opisanego projektu świadczy m.in. fakt powtarzających się w okolicy przedszkola „Stokrotka” niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Z danych funkcjonariuszy policji wynika, że tylko w ostatnich miesiącach miało miejsce 5 zdarzeń, ostatnie w kwietniu 2019 roku. Projekt zakładał, że we wskazanym miejscu stanie radarowy wyświetlacz prędkości sprzężonych z tablicami świetlnymi, na których wyświetlana będzie prędkość samochodów zbliżających się do przejścia dla pieszych. Powyższe instalacje powinny stanąć przy przedszkolu, co ma zauważalnie poprawić bezpieczeństwo korzystających z przejścia dla dzieci, pracowników zakładu, działkowców oraz mieszkańców dzielnicy – czytamy w opisie projektu.

- reklama -

Jak informuje w mediach społecznościowych Inicjatywa Lokalna Racibórz, aby zapewnić bezpieczny przejazd ulicą Starowiejską potrzebne było zebranie pod petycją ponad 1000 podpisów mieszkańców Raciborza, złożenie wniosku oraz głosowanie na zadanie w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2020, a także interwencja radnych Tomasza Cofały oraz Michała Kuligi.

Na projekt Bezpieczna Starowiejska zagłosowało 296 mieszkańców dzielnicy Nowe Zagrody. Wartość zadania to 40 000 zł.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3416726845099464&id=707469612691881

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here