Policjanci z Raciborza wystawili 240 mandatów za brak maseczki

Policja
Policja

Od 29 marca do 5 kwietnia raciborscy policjanci ukarali mandatami 240 osób za niezasłanianie ust i nosa. Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Raciborska Policja zaapelowała o bezwzględne zasłanianie ust i nosa oraz przestrzeganie dystansu społecznego.  Przywołała też najnowsze statystki zachorowań na COVID-19, które nie napawają optymizmem.

- reklama -

– Zadbajmy więc o bezpieczeństwo naszych bliskich, a także zatroszczmy się sami o siebie. Panująca obecnie pandemia to bardzo trudny czas dla nas wszystkich, ponieważ funkcjonujemy z dużym obciążeniem różnych ograniczeń i izolacji, co w pewnym stopniu zakłóca naturalny stan, ale nie dajmy się i żyjmy bezpiecznie – przekazuje Komenda Powiatowa Policji Racibórz.

240 mandatów

Raciborscy policjanci od początku epidemii prowadzą działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. – Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Niestety jeszcze wiele osób nie stosuje się do zaleceń, lekceważąc nakaz zakrywania ust i nosa – informują policjanci. Jako przykład podają fakt, że w okresie od 29 marca do 5 kwietnia za niezasłanianie ust i nosa ukarali 240 osób. Ponadto na siedem osób zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu, a cztery osoby pouczono. Mundurowi ujawnili również otwartą siłownię, o czym poinformowano sanepid i sąd.

– Mundurowi kontrolują środki komunikacji miejskiej, placówki handlowe, lokale gastronomiczne i inne miejsca, gdzie mogą się gromadzić ludzie. Funkcjonariusze proszą o zdrowy rozsądek i apelują o zakrywanie ust oraz nosa, a także zachowanie dystansu społecznego. – Pamiętajmy, że w dalszym ciągu wspólnie walczymy z pandemią COVID-19 i mając na uwadze zagrożenie, wszyscy bez wyjątków, musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa – przekazują raciborscy policjanci.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj