Kolejne remonty dróg w powiecie raciborskim. W planach przebudowa „myta”

boguminska
Skrzyżowanie u. Bogumińskiej, Opawskiej i Jana Pawła II w Raciborzu. Fot. Google

Powiat chce także m.in. zainstalować sygnalizację świetlną w Studziennej i Sudole.

Powiat Raciborski po raz kolejny zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach o wsparcie finansowe dla inwestycji drogowych. Tym razem w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 wnioskuje o ujęcie sześciu zadań do realizacji w ciągu drogi krajowej nr 45.

- reklama -

Chodzi o przebudowę skrzyżowania DK 45 z DW 916 i drogą gminną przy ul. Opawskiej w Raciborzu – dobudowanie odrębnych pasów ruchu, tj. prawoskrętu z ul. Bogumińskiej w ul. Opawską oraz z ul. Opawskiej w ul. Jana Pawła II w celu usprawnienia przejazdu i poprawienia przepustowości. Powiat chce także zainstalować sygnalizację świetlną wzbudzaną w okolicy ZSP nr 4 przy ul. Bojanowskiej w Raciborzu-Studziennej i szkoły przy ul. Makuszyńskiego w Raciborzu-Sudole.

W planach jest również budowa chodnika: w ciągu drogi krajowej DK 45 na odcinku od tablicy informującej z nazwą miejscowości Tworków do skrzyżowania ul. Bolesławskiej i Raciborskiej w Tworkowie, w ciągu drogi krajowej na odcinku od skrzyżowania z DP 3507S w kierunku Krzyżanowic wraz z doświetleniem przejścia/sygnalizacją wzbudzaną w obrębie tego skrzyżowania oraz budowa ciągu pieszego w ciągu ul. Kwiatowej w Raciborzu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here