Od 15 maja koniec z maseczkami na świeżym powietrzu. Jest rozporządzenie

Maski
Fot. Freepik.com

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 15 maja zniesiony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu. Wczoraj opublikowano rozporządzenie w tej sprawie. 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zostało opublikowane wczoraj w Dzienniku Ustaw.

- reklama -

„Od dnia 15 maja 2021 r. do dnia 5 czerwca 2021 r. nakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy miejsc na otwartym powietrzu” – czytamy w rozporządzeniu. Mowa oczywiście o nakazie zakrywania przy pomocy maseczki ust i nosa. Pozostałe warunki zostają podtrzymane, to nakaz zakrywania twarzy w środkach transportu zbiorowego, w zakładach pracy, w budynkach użyteczności publicznej czy obiektach handlowych.

Minister zdrowia już wcześniej zapowiadał możliwość zniesienia obowiązku zakrywania twarzy na świeżym powietrzu. – Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15, możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych – zapowiadał rząd.

Przypomnijmy, że od 15 maja wrócić ma gastronomia zewnętrzna i otwarte zostaną ogródki restauracyjne (działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik). Od 15 maja możliwa będzie także organizacja imprez okolicznościowych na zewnątrz z limitem do 25 osób, w ścisłym reżimie sanitarnym.

Czytaj także: Luzowanie obostrzeń w maju. Co i kiedy się zmieni? 

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here