Bohaterowie naszych czasów. Projekt uczniów DLO w Raciborzu [ZDJĘCIA]

dlo raciborz
Największą atrakcją okazało się lanie wody z węża oraz zabawy w pianie stworzonej przez strażaków

Przedszkolaki poznały bliżej zawód strażaka oraz ratownika medycznego i wodnego.

Grupa uczniów z Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu 12 i 13 maja przeprowadziła zajęcia mające na celu przybliżenie pracy ratownika medycznego, strażaka i ratownika wodnego. Wszystkie działania odbywały się w przedszkolu Elfik w Raciborzu. W ramach projektu o nazwie „Bohaterowie naszych czasów” młodzież postanowiła przybliżyć problem społeczny dotyczący negatywnego i stereotypowego postrzegania służb ratunkowych i medycznych. Edukowaniepostanowiła rozpocząć od tych najmłodszych, dlatego projekt jest przeznaczony dla przedszkoli oraz szkół podstawowych.

- reklama -

12 maja na plac przedszkolny wjechał wóz strażacki, a z niego wyszli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Samborowic. Dzieci miały okazję nie tylko posłuchać o tym, czym zajmują się strażacy i jak bardzo ich praca jest istotna, ale również mogły przymierzyć mundury, kaski i usiąść w wozie strażackim. Największą atrakcją okazało się lanie wody z węża oraz zabawy w pianie stworzonej przez strażaków.

Drugiego dnia członkowie grupy „Bohaterowie naszych czasów” zaproponowali zajęcia z ratownikiem medycznym i wodnym. Pokazy były przeprowadzane przez członkinię drużyny WOPR z Kietrza – Wiktorię Dradrach oraz ratownika medycznego – Agatę Szymecką. Dziewczyny pokazały dzieciom sprzęt ratowniczy i medyczny oraz jak udzielić pierwszej pomocy. Przedszkolaki chętnie angażowały się w akcję RKO oraz z zaciekawieniem poznawały wszystkie zaprezentowane rekwizyty.

Od czego się wszystko zaczęło? Grupa uczniów Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu w składzie Oliwia Lichtorowicz, Agata Szymecka, Bianka Koterba, Daria Powalla, Wiktoria Dradrach i Justyna Latton postanowiła wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, w ramach której młodzi ludzie sami organizują projekty społeczne. W całym przedsięwzięciu pomaga im platforma edukacyjna, na której przedstawione są wszystkie kroki potrzebne do wcielenia w życie swojego pomysłu. W czasie realizacji uczennice wykorzystały swoje umiejętności, pokazały talenty i pasje. Miały okazję samodzielnie pozyskiwać partnerów i od podstaw stworzyć własną i niepowtarzalną akcję społeczną, która wpłynęła na rozwój najmłodszych.

fot. DLO
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj