Moje ceramiczne fascynacje. Finisaż wystawy na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

moje ceramiczne fascynacje robert broda
Moje ceramiczne fascynacje. Finisaż wystawy na Zamku Piastowskim

Na raciborskim zamku można było oglądać m.in. naczynia inspirowane historią, repliki wczesnośredniowiecznych wykopalisk, wykonane przez Roberta Brodę.

„Moje ceramiczne fascynacje” – to tytuł wystawy prac ceramicznych wykonanych przez Roberta Brodę, której finisaż odbył się 18 maja w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Prace eksponowane w dawnej siedzibie Piastów można podzielić na dwie części. Pierwsza to naczynia – inspirowane w mniejszym lub większym stopniu historią, repliki wczesnośredniowiecznych wykopalisk. Prace te mają odniesienie do aktywnej działalności w Stowarzyszeniu Drengowie znad Górnej Odry. Część druga ma charakter bardziej swobodny, zarówno w formie – elementy rzeźbiarskie, ażury, jak i kolorystyce czy technice wypału.

- reklama -

Robert Broda – rocznik 1969, z wykształcenia pedagog, nauczyciel, z zawodu wychowawca, autor wystawy prac ceramicznych, od 15 lat związany z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Jaworzu. Człowiek wielu pasji – przewodnik beskidzki, instruktor wspinaczki, kajakarstwa, survivalu czy łucznictwa. Autor wystawy swą przygodę z ceramiką rozpoczynał przed sześcioma laty w 2015 r. pod okiem Piotra Skiby – garncarza spod Lublina, autora książki „Garncarstwo. Sztuka pięciu żywiołów”. Początkowo jego zainteresowania oscylowały wyłącznie wokół koła garncarskiego i naczyń o charakterze czysto utylitarnym, z czasem zaczęły ewoluować.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here