Stanowisko Klubu Radnych Niezależnych Michała Fity w sprawie budowy nowego lodowiska

Lodowisko
Zdjęcie poglądowe

Klub Radnych Niezależnych Michała Fity przesłał do naszej redakcji stanowisko na temat budowy nowego lodowiska. Ich zdaniem Racibórz zasługuje na profesjonalną, wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową, która stanowić będzie atrakcję, rozwój i promocję dla miasta.

14 czerwca odbyło się spotkanie prezydenta z radnymi, podczas którego włodarz podjął się analizy koncepcji budowy zadaszonego lodowiska, reprezentowaną przez Michała Fitę. Zdaniem klubu radnych nowo powstały obiekt ma zapewnić mieszkańcom Raciborza i regionu komfort, bezpieczeństwo i satysfakcję z użytkowana na długie lata, bez, jak sami napisali,  konieczności ciągłej poprawy i dokładania środków. Pełna treść listu poniżej.

- reklama -

Stanowisko Klubu Radnych Niezależnych Michała Fity w sprawie budowy nowego lodowiska

Drodzy mieszkańcy Raciborza,

W poniedziałek 14.06.2021r. odbyło się spotkanie prezydenta z radnymi, podczas którego prezydent podjął się, na nasz wniosek, analizy koncepcji budowy zadaszonego lodowiska szeroko zaprezentowanej 9 miesięcy temu na sesji rady miasta przez Michała Fitę.

Od tego czasu zdania co do budowy lodowiska nie zmieniliśmy (był to punkt naszego programu wyborczego) i w dalszym ciągu jesteśmy za budową lodowiska o wymiarach co najmniej 26×56 m, które oprócz funkcji rekreacyjnych będzie spełniało także minimalne wymiary lodowiska sportowego. Poza sezonem jako wielofunkcyjna hala byłaby wykorzystywana do organizacji koncertów, kina, targów, wystaw, ekspozycji oraz różnych aktywności sportowych (koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego, badmintona, ping ponga, akrobacji na rolkach, deskorolkach, rowerach akrobatycznych).

Koncepcja zakładała budowę dwukondygnacyjnej hali z trybunami na 315 osób, nawiązującej wyglądem do basenu H2Ostróg, a nie kortu „pod balonem”, obejmuje halę lodowiska wraz z towarzyszącą infrastrukturą, windą dla osób niepełnosprawnych, kawiarenką, szatnią, kasą, pomieszczeniami z wypożyczalnią, ostrzeniem i suszeniem łyżew, toaletami, magazynem na rolbę, oraz, co dodatkowo ważne magazynami sprzętu lekkoatletycznego, który przechowywany w piwnicach basenu niszczeje pod wpływem stężenia chloru.

Hala wg koncepcji przedstawionej przez Michała Fitę była w tamtym czasie szeroko konsultowana w środowisku sportowym i architektonicznym, po to by powstał obiekt szyty na miarę naszego miasta, a nie proponowana ślizgawka przykryta „powłoką namiotową”.

Nowo powstały obiekt ma zapewnić mieszkańcom Raciborza i regionu komfort, bezpieczeństwo i satysfakcję z użytkowana na długie lata, bez konieczności ciągłej poprawy
i dokładania środków.

Racibórz zasługuje na profesjonalną, wielofunkcyjną halę widowiskowo-sportową, która stanowić będzie atrakcję, rozwój i promocję dla miasta. Obiekt ma zachęcać do korzystania zarówno raciborzan jak i przyciągać mieszkańców z całego regionu. Na minionym spotkaniu radni zawnioskowali o przedstawienie kompromisowego rozwiązania na bazie wyżej przedstawionej koncepcji.

Klub Radnych Niezależnych Michała Fity:
Anna Szukalska
Justyna Poznakowska
Marian Czerner
Michał Szukalski
Dawid Łomnicki

/list do redakcji oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here