Nocka z duszkami na pożegnanie przedszkolaków w Markowicach [ZDJĘCIA]

nocka z duszkami biblioteka markowice
Nocka z duszkami na pożegnanie przedszkolaków w Markowicach

Częścią kulminacyjną nocki były podchody ulicami uśpionych Markowic. Podczas gdy jedna grupa uciekała, zostawiając po drodze ślady i zadania do rozwiązania, druga śledziła ją po znakach i próbowała złapać.

Po długiej przerwie związanej z obostrzeniami Przedszkole nr 17 oraz Biblioteka w Markowicach zorganizowały kolejne nocne spotkanie przedszkolaków. Tym razem na pożegnanie najstarszej grupy przedszkolnej odbyła się „Nocka z duszkami”.

- reklama -

Pomysłowo poprzebierane dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych i ruchowych, których głównym tematem były wesołe duszki. Przebierańcy z zainteresowaniem wysłuchali również opowiadania na podstawie książki Tove Jansson „Muminek i mały duch”, w którym przyjaciele Muminka przygotowują plan, aby pokazać mu, że jest odważny, a wtedy przestanie bać się duchów. Później uczestniczyli m.in. w slalomie sportowym.

Częścią kulminacyjną nocki były podchody ulicami uśpionych Markowic. Podczas gdy jedna grupa uciekała, zostawiając po drodze ślady i zadania do rozwiązania, druga śledziła ją po znakach i próbowała złapać. Po drodze uczestnicy grupami szukali zagubionych skarpet, postaci duszków, zabawek, które wypadły z książki, a na końcu zapletli sieć i ułożyli hasło. W chwili odnalezienia i spotkania się grup radości było co niemiara. Po powrocie w progi przedszkola, po godzinie pierwszej w nocy nastąpiło radosne powitanie rodziców i powrót przedszkolaków do domów.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj