Układ Rafako prawomocny. „To dziś zupełnie inna firma niż przed rokiem”

rafako raciborz
Rafako

Zdaniem zarządu Rafako spółka po zakończonej z sukcesem restrukturyzacji odnajdzie się na zmieniającym się rynku energetyki i będzie znaczącym ogniwem procesu dekarbonizacji.

Sąd Okręgowy w Gliwicach odrzucił zażalenia wniesione na postanowienie sądu rejonowego o zatwierdzeniu układu z wierzycielami. Tym samym układ zawarty w uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym w Rafako S.A. stał się prawomocny. Pozwoli to spółce na powrót do normalnej działalności i umożliwi startowanie w przetargach, a co za tym idzie – pozyskiwanie nowych zleceń.

- reklama -

– Czekaliśmy na tę decyzję od pół roku i przyjmujemy ją z ogromną radością, bo dzięki niej Rafako, zgodnie z oczekiwaniami, wraca na rynek. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania, Rafako to dziś zupełnie inna firma niż przed rokiem, podjęliśmy w ostatnich miesiącach szereg działań naprawczych. Zoptymalizowaliśmy zatrudnienie i strukturę organizacyjną, wypowiedzieliśmy nierentowne kontrakty i przygotowaliśmy Rafako do pozyskania inwestora. Teraz nadszedł dla inwestorów idealny czas, bo spółka, która zawsze miała duży potencjał, zyskała także nowe otwarcie – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes zarządu Rafako S.A.

Czytaj więcej na portalu Plusy dla Biznesu: Układ Rafako z wierzycielami jest prawomocny

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here