Przetarg na studium planistyczne linii kolejowej Racibórz – Racławice Śląskie ogłoszony

Stacja kolejowa w Baborowie

Oferty zostaną otwarte 12 sierpnia. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na realizację zadania do 15 listopada.

Województwo Opolskie ogłosiło przetarg na opracowanie studium planistyczno-prognostycznego dla swojego jedynego projektu zgłoszonego do programu Kolej Plus. Chodzi o rewitalizację linii kolejowych nr 177 i 294 Racibórz – Racławice Śląskie przez Głubczyce. Samorząd Województwa Opolskiego jest liderem projektu, którego koszt jest szacowany na 375 mln zł. Partnerzy projektu to: Gmina Racibórz, Powiat Raciborski i Gmina Pietrowice Wielkie oraz Powiat Głubczycki, Powiat Prudnicki, Gmina Baborów, Gmina Głogówek, Gmina Głubczyce i Gmina Kietrz.

- reklama -

Z powodu wysokiego kosztu projektu opolscy i śląscy samorządowcy poszukiwali wparcia na szczeblu centralnym na pokrycie wkładu własnego. Województwo Opolskie złożyło wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o dofinansowanie przygotowania studium. Dofinansowanie zostało przyznane – wyniesie 1 mln złotych.

W rozpisanym przetargu samorząd zdecydował się na kryterium jakości – rozumiane jako dodatkowe doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia – o wadze 40% oraz ceny – 60%. Oferty zostaną otwarte 12 sierpnia. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na realizację zadania do 15 listopada.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here