Najlepsze ubezpieczenie na życie – jak je wybrać?

ubezpieczenie

Ubezpieczenie na życie oferuje Ci zabezpieczenie finansowe, którego Ty i Twoja rodzina potrzebujecie, aby zachować spokój w obliczu trudnych sytuacji. Najczęściej chodzi o śmierć lub niepełnosprawność. Można oczywiście wykupić dodatkowe gwarancje ubezpieczenia na życie, by spokojnie cieszyć się każdym dniem. Jak wybrać najlepszą polisę ubezpieczeniową? Sprawdź.

Ubezpieczenie na życie – czy tylko dla osób starszych?

- reklama -

Często pomysł o tym, by ubezpieczyć się na życie, przychodzi do głowy pod wpływem zbliżania się ku schyłkowi życia. Młodym ludziom wydaje się, że im nic nie zagraża, a pomysł wykupienia polisy na życie traktują jako coś absurdalnego. Tymczasem istnieje szczególnie odpowiednia grupa wiekowa, w której taką polisę warto zawrzeć. To okres od 30 do 50 lat. Wówczas wiele osób zakłada już rodziny, bierze kredyty, intensywnie pracuje, podróżuje itd. Ubezpieczenie na życie pozwala uzyskać potrzebny spokój i zapewnienie, że w razie pewnych negatywnych nieprzewidzianych zdarzeń rodzina lub sam ubezpieczony nie zostanie bez środków do życia. Na przykład odszkodowanie pokryje spłatę kredytu hipotecznego po śmierci osoby, która go zaciągnęła.

Ważny jest rodzaj ubezpieczenia na życie

Z zasady ubezpieczenie na życie ma zabezpieczać „życie” samo w sobie. Dlatego też podstawowe rodzaje takich polis zabezpieczają rodzinę lub bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci z przyczyn naturalnych. Możliwość wykupienia rozszerzenia zwiększa zakres ochrony o takie sytuacje jak:

• zgon w wypadku komunikacyjnym,
• śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
• uszkodzenie ciała w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
• poważna choroba,
• tymczasowe lub trwałe inwalidztwo,
• rehabilitacja,
• pobyt w szpitalu,
• operacja chirurgiczna,
• wypadek przy pracy,
• narodziny dziecka,
• medyczne assistance.

Pod względem rodzaju ubezpieczenia na życie liczą się także osobiste możliwości finansowe. Należy bowiem pamiętać, że rozszerzony zakres to wyższa składka. Dodatkowo jej wysokość zależy od kwestii tego, czy polisa będzie ochronna, oszczędnościowa, mieszana, indywidualna czy grupowa. Z zasady ochronna i grupowa jest tańsza niż oszczędnościowa i indywidualna.

Porównanie cen ubezpieczenia na życie

Decydując się na ubezpieczenie na życie, musisz wiedzieć, że na rynku są różne oferty. Dobrze jest porównać wszelkie dostępne dla Ciebie opcje i obliczyć dokładną stawkę na stronie: https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Musisz szczegółowo zapoznać się ze specyfikacją warunków np. formy rekompensaty, rodzaju ochrony i ograniczeń. Otóż towarzystwa ubezpieczeniowe określają, w jakich sytuacjach odszkodowanie nie będzie się należało (zgon w wyniku samobójstwa, przedawkowania leków, udziału w przestępstwie itd.).

Sama cena miesięcznej składki za polisę na życie uzależniona jest od kilku czynników. Chodzi m.in. o wiek, wykonywany zawód, wysokość pensji, stan zdrowia, zakres ochrony, rodzaj polisy i sumę ubezpieczenia. Za najtańszą polisę w podstawowym pakiecie ochrony zapłacisz już od 30 zł miesięcznie, za najdroższy wariant rozszerzony w okolicach 140 zł lub nieco więcej. Pełne wyliczenie ułatwi Ci wspomniany wcześniej kalkulator.

Najlepsze ubezpieczenie na życie a wykonywany zawód

Nie wszystkie zawody wiążą się z takim samym ryzykiem. Praca w biurze to nie to samo, co praca na zewnątrz, na kopalni lub w fabryce. Im wyższe ryzyko zawodowe, tym wyższy koszt ubezpieczenia. Jeśli wykonujesz niebezpieczny zawód np. górnik, strażak lub ochroniarz, Twoja polisa będzie wyższa. Jednak warto ją wykupić, ponieważ w razie Twojej śmierci w wyniku wypadku uposażeni otrzymają gwarantowany kapitał. Najlepiej wykupić również ubezpieczenie, które obejmuje całkowitą i trwałą niezdolność do pracy z powodu wypadku lub odszkodowanie za pobyt w szpitalu.

Ważne jest, aby sprawdzić różne rodzaje ubezpieczenia, jakie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe w kwestii wykonywanego przez Ciebie zawodu. W ten sposób możesz znaleźć najlepszą ofertę, aby chronić przyszłość swoją i swoich bliskich.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here