Polscy naukowcy apelują o podjęcie działań na rzecz klimatu

ekologia klimat
Fot. freepik.com

– Przyszłość ludzkości to za duża sprawa, by poświęcić ją dla krótkowzrocznych i doraźnych politycznych czy biznesowych celów – apelują naukowcy.

Ponad 100 polskich naukowców apeluje do polityków, przedsiębiorców i obywateli o podjęcie działań na rzecz ochrony planety. – Nauka ma niezbite dowody na to, że obecna zmiana klimatu jest spowodowana przez człowieka. Jeśli nie ograniczymy dalszego wzrostu temperatury, możemy spodziewać się dramatycznych konsekwencji i dla nas, i dla całej przyrody. Aby ich uniknąć, świat musi ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o połowę do roku 2030 i osiągnąć neutralność klimatyczną do roku 2050 – podkreślają.

- reklama -

Sygnatariusze apelu zwracają uwagę na kluczową rolę przedstawicieli biznesu, apelując do przedsiębiorców o „obliczenie swojego śladu węglowego, obniżenia go, a docelowo – neutralności klimatycznej”. Proszą również obywateli o „dokonywanie mądrych wyborów zarówno przy sklepowych półkach, jak i przy urnach wyborczych”. – My jako obywatele mamy w rękach ogromną władzę. Możemy nie tylko oszczędzać zasoby, jak woda, prąd czy ciepło, i ograniczyć ślad węglowy. Powinniśmy też dokonywać mądrych wyborów, zarówno przy sklepowych półkach, jak i przy urnach wyborczych. W ten sposób wybierzemy polityków, którzy dokonają koniecznych zmian systemowych, a nasze pieniądze trafią do tych firm, które naprawdę chronią klimat – czytamy.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj