Rzecznik MŚP przestrzega przed odrębnymi zasadami dla uchodźców i Polaków

kobieta praca komputer biznes
Fot. unsplash.com

Zdaniem rzecznika wprowadzenie proponowanych zmian ułatwi zarówno uchodźcom, jak i obywatelom polskim utrzymywanie siebie i swoich rodzin z pracy, a nie z zasiłków i zapomóg.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w liście skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego przestrzegł przed konsekwencjami stanowienia odrębnych zasad prowadzenia działalności gospodarczej dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy i proponuje w zamian pakiet rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie na polskim rynku wszystkim bez względu na narodowość i pochodzenie.

- reklama -

– Jedyną, akceptowalną drogą do jak najszerszego aktywizowania zawodowego uchodźców jest wprowadzenie ułatwień dla wszystkich mikrofirm – bez względu na narodowość przedsiębiorcy – które działają i będą działać na terenie Polski – wskazał.

Adam Abramowicz zwrócił się do szefa rządu o przeprowadzenie zmian legislacyjnych na okres trwania wojny na Ukrainie, prowadzących m.in. do podniesienia maksymalnego miesięcznego przychodu, który uprawnia do tzw. działalności nierejestrowej z 0,5 minimalnego wynagrodzenia do 1,5 minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku czy zniesienia ograniczeń w tzw. Małym ZUS plus.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj