Dobry urlop jest kluczowy, aby utrzymać zadowolenie z pracy

Fot. pexels.com

Ponad połowa Polaków najczęściej decyduje się na dłuższy urlop w jednym terminie, a co trzeci woli brać krótsze urlopy, ale częściej.

W lipcu i sierpniu urlop planuje 75% Polaków, co najczęściej wiąże się z posiadaniem dzieci. Wrześniowy wypoczynek deklaruje 14%, natomiast 8% wskazuje, że urlop biorą już w czerwcu. Czerwiec i wrzesień znacznie częściej wybierają osoby w wieku 18-24.

- reklama -

Ponad połowa pytanych Polaków preferuje dłuższy wypoczynek w jednym terminie. Pracownicy rzadziej decydują się na krótsze urlopy w dwóch lub więcej terminach, a 8% mówi, że rozkłada dni urlopowe w zależności od tzw. długich weekendów.

Dla 81% Polaków dobry urlop jest kluczowy, aby utrzymać zadowolenie z pracy. – Zarówno nasze życie prywatne, jak i zawodowe, jest obciążone niewiarygodnie dużą ilością bodźców. Wielu pracodawców zdaje sobie sprawę, że odpoczynek jest niezwykle istotnym okresem dla pracowników. Jest kluczowy do wykonywania jakościowej pracy, a pracownicy szczególnie doceniają firmy, które ten czas szanują – komentuje Jolanta Lewandowska-Bitkowska.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here