Co trzeci przedsiębiorca myśli o zamknięciu swojej firmy

biznes
Fot. freepik.com

82% przedsiębiorców przyznaje, że nie rozumie Polskiego Ładu, a podobny odsetek deklaruje, że w związku z reformą zwiększyły się ich obciążenia podatkowe.

Prawie co trzeci przedsiębiorca myśli o zamknięciu swojej firmy, a co piąty o jej sprzedaży. Połowa chętnie zamieniłaby własną działalność gospodarczą na pracę na etacie. Poza wojną, rosnącą inflacją czy zerwanymi łańcuchami dostaw przedsiębiorcom sen z powiek spędza Polski Ład. 82% z nich przyznaje, że nie rozumie wprowadzonych w nim zmian, a podobny odsetek deklaruje, że w związku z reformą zwiększyły się ich obciążenia podatkowe.

- reklama -

Te wszystkie czynniki nie sprzyjają zakładaniu własnego biznesu – większość Polaków zdecydowanie woli stabilność i pracę na etat.

Średnio co czwarty polski przedsiębiorca myśli w tej chwili o redukcji zatrudnienia, a 43% chce zrezygnować z planowanych wcześniej inwestycji. To w dużej mierze efekt otoczenia gospodarczego. Tym, czego najbardziej obawiają się w tej chwili przedsiębiorcy, są bowiem wysokie koszty pracy.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj