Ruszyło głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

tezna solankowa raciborz
Tężnia solankowa była jednym z projektów zgłoszonych do I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Obiekt za ok. 313 tys. zł powstał na terenie ZSOMS w Raciborzu. Fot. Małgorzata Bonk/ZSOMS

Do głosowania są uprawnieni wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Wyniki głosowania poznamy we wrześniu.

Ruszyło głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. To szczególna forma konsultacji społecznych, w której mieszkańcy mogą zadecydować, na co przeznaczyć część wydatków budżetu województwa. W IV edycji MBO do rozdysponowania jest 5 mln zł, w tym 2,5 mln na zadania w puli EKO oraz 2,5 mln zł na zadania w puli REGIO.

- reklama -

Powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory reprezentuje 11 zadań na łączną kwotę 1 619 256 zł. W powiecie raciborskim są to: „Wychowanie komunikacyjne dla uczniów szkół z powiatów: mikołowskiego, raciborskiego, rybnickiego oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie–Zdrój, Rybnik, Żory w zakresie zasad dotyczących ruchu drogowego oraz technik udzielania pierwszej pomocy”, „Taniec Breaking szansą na Igrzyska Olimpijskie”, „Akademia młodego piłkarza” i „Przypnij się! Mini parkingi rowerowe w Krainie Górnej Odry”.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj