Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu ma swoją bieżnię [ZDJĘCIA]

sp 15 raciborz bieznia
Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu ma swoją bieżnię

Młodzi lekkoatleci mogą rozwijać swoje umiejętności na nowych obiektach powstałych przy szkole – poliuretanowej bieżni i skoczni do skoku w dal.

Po 40 latach swojego funkcjonowania Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu doczekała się własnej bieżni. W tym tygodniu oddano ją do użytku.

- reklama -

Placówka przy ul. Słowackiego w Raciborzu może poszczycić się pięknymi sportowymi tradycjami. Jej uczniowie regularnie startują w prestiżowych zawodach lekkoatletycznych czy pływackich. Jednak przez 40 lat młodzi sportowcy musieli trenować na obiektach zewnętrznych. Dziś młodzi lekkoatleci mogą już rozwijać swoje umiejętności na nowych obiektach powstałych przy szkole – poliuretanowej bieżni i skoczni do skoku w dal. Nowe zaplecze sportowe przyczyni się do lepszego przygotowania sportowego uczniów.

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy wraz z dyrektorem SP 15 i naczelnikiem Wydziału Edukacji UM Racibórz oddali do użytku nowo powstałą bieżnię i skocznię do skoku w dal 19 września. Koszt całej inwestycji wyniósł 219 971,08 zł.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. To ciulnyty niedawno tak mówił : Dariusz Polowy wyjaśnił, że z wykonanej w poprzedniej kadencji analizy kosztów funkcjonowania oświaty w Raciborzu wynika, iż w śródmieściu jest o jedną szkołę za dużo. Likwidacja 15 a teraz?

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj