Uczniowie będą bardziej eko. Ruszyła akcja dla szkół

ekologia roslina dziecko
Fot. freepik.com

Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej #rePETujemy obejmuje sześć obszarów tematycznych związanych z ochroną przyrody, odpadami czy marnowaniem żywności.

Wystartowała rekrutacja do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy skierowanego do świetlic szkolnych i uczęszczających do nich uczniów klas I-III szkół podstawowych. Program odbywa się pod patronatem Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego. Głównym celem projektu jest wzmocnienie wśród dzieci świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Przed uczestnikami szereg wyzwań i okazji do „eko-rywalizacji”, a na najlepsze grupy czekają atrakcyjne nagrody, m.in. tablety i interaktywne tablice. Scenariusze zajęć, na których będą oparte zajęcia, zostały przygotowane we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

- reklama -

W trakcie rekrutacji każda ze szkół-kandydatek otrzyma zadanie, by w dowolnej formie zaprezentować swoje podejście i pokazać zainteresowanie tematyką ekologii oraz gospodarowania odpadami.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj