Konkurs wiedzy dla fanów serii „Percy Jackson” w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

percy jakson
Konkurs wiedzy dla fanów serii "Percy Jackson" w raciborskiej bibliotece

Uczestnicy musieli znać nie tylko przygody Percy’ego, ale też dokładne lokalizacje wydarzeń, imiona, nazwy występujące w serii oraz daty.

Za nami kolejna edycja konkursu wiedzy o trzech pierwszych tomach Percy’ego Jacksona. Uczestnicy mieli godzinę, żeby odpowiedzieć na 90 pytań. Karta pytań została podzielna na trzy części – każda odpowiadała jednemu tomowi: „Złodziej pioruna”, „Morze potworów odpowiedzi” i „Klątwa Tytana”.

- reklama -

„Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy” to bestsellerowa seria książek dla dzieci i młodzieży autorstwa Ricka Riordana. Główny bohater w wieku 12 lat dowiaduje się, że jest synem greckiego boga – Posejdona. Bóg opuścił rodzinę jeszcze przed narodzinami chłopca, aby uchronić ją przed niebezpieczeństwem. Percy ma oczywiście żal do wielkiego ojca, ale nie waha się pomóc, gdy okazuje się, że jakiś śmiałek ukradł piorun Zeusa. Wraz z grupą przyjaciół wyrusza na Olimp, aby zapobiec wojnie między bogami.

– Zarówno książki, jak i ekranizacje cieszą się ogromną popularnością, co zauważamy w naszej bibliotece – tomy są ciągle wypożyczane i nie mają szansy wrócić na półki, ponieważ są rezerwowane i wypożyczane przez kolejne osoby – podkreśla biblioteka.

Uczestnicy wczorajszego konkursu udowodnili, że książki te są naprawdę przez nich lubiane i mają ogromną wiedzę na ich temat. Do uzyskania w sumie było 170 punktów. Zwyciężczyni zdobyła ich aż 149,5. Kolejne osoby stojące na podium nie zostawały w tyle. Wśród pytań pojawiły się m.in.: nazwa szkoły Percy’ego i lokalizacja, czego uczyli w szkole wymienieni nauczyciele, imiona trzech Łowczyń czy jakie właściwości miało złote runo. Uczestnicy musieli znać nie tylko przygody Percy’ego, ale też dokładne lokalizacje wydarzeń, imiona, nazwy występujące w serii oraz daty.

Po zapisaniu odpowiedzi uczestnicy obejrzeli film, a w międzyczasie komisja konkursowa oceniła prace. Pierwsze miejsce zajęła Anna Kramorz. Druga była Zuzanna Trojanowska, a trzecia – Ewelina Stopa. Zwyciężczynie oprócz dyplomów mogły wybrać sobie dowolną książkę jako nagrodę.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj