Zaangażowanie pracowników nie spada, gdy pracują zdalnie lub hybrydowo

praca zdalna home office
Fot. unsplash.com

Dziś mamy do czynienia z rynkiem pracownika, który jest zdeterminowany, by pracować tam, gdzie chce i jak chce, a biznes – zdaniem ekspertów – tych potrzeb nie może zignorować.

84% polskich pracowników jest bardziej zadowolonych, kiedy może realizować swoje obowiązki z dowolnego miejsca – wynika z badania „The Distributed Work Dilemma: When Innovation and Job Satisfaction Compete”. Satysfakcja pracowników to nie jedyna korzyść dla przedsiębiorców – dzięki pracy hybrydowej i zdalnej połowa ankietowanych firm zmniejszyła powierzchnię biurową od czasu sprzed pandemii, oszczędzają też na kosztach utrzymania i eksploatacji budynków.

- reklama -

Niektórzy pracodawcy mają jednak wątpliwości. Czy firmy mogą lekceważyć preferencje swoich pracowników? – Mogą, ale byłoby to szalenie ryzykowne. Dziś mamy do czynienia z rynkiem pracownika, który jest zdeterminowany, by pracować tam, gdzie chce i jak chce, a biznes tych potrzeb nie może zignorować. Oczywiście, jeżeli chce do siebie przyciągać najlepsze talenty – tłumaczy Robert Makuch.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj