Legimi dla czytelników raciborskiej biblioteki. Zmiana zasad

ebook
Fot. freepik.com

Kody będą rozdawane wyłącznie czytelnikom, którzy są mieszkańcami Raciborza lub powiatu raciborskiego.

Korzystanie z serwisu Legimi, który oferuje dostęp do ebooków i audiobooków, cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników biblioteki w Raciborzu. Tak dużą, że od 2024 r. konieczne staje się wprowadzenie kilku zmian.

- reklama -

Pierwsza zmiana dotyczy osób uprawnionych do otrzymania kodu dostępu do Legimi – kody będą rozdawane wyłącznie czytelnikom, którzy są mieszkańcami Raciborza lub powiatu raciborskiego. Dodatkowy warunek to ukończenie 16. roku życia. Kody nadal są darmowe, przy czym ich liczba jest ograniczona. Po drugie pierwszeństwo w otrzymaniu kodu otrzymują osoby już zapisane do biblioteki w Raciborzu – po kody można zgłosić się do każdego oddziału i filii bibliotecznej od 8 stycznia 2024 r. Raciborzan i mieszkańców powiatu, którzy chcieliby otrzymać kod do Legimi, ale nie korzystali z biblioteki w 2023 r., mogą zgłosić się po 15 stycznia 2024 r. Wszystkich, którzy nie będą mogli się już doczekać na Legimi, biblioteka zachęca w międzyczasie do sięgnięcia po tradycyjną, papierową książkę. Oddziały i filie będą otwarte 2 stycznia będą zgodnie z harmonogramem.

– Kody do Legimi dla czytelników są darmowe, co niestety nie oznacza, że ta usługa nic nie kosztuje. Zapewnienie dostępu do serwisu dla wszystkich chętnych osób przez cały rok wiąże się z ogromnymi wydatkami. Dlatego zachęcamy każdego czytelnika, który poznał zalety Legimi, o dorzucenie tzw. „cegiełki” o dowolnej wartości – tak, aby móc cieszyć się z darmowego dostępu do Legimi przez kolejne 12 miesięcy – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

W przypadku braku środków finansowych na zakup dostępu do Legimi. biblioteka zastrzega sobie możliwość wyłączenia usługi w dowolnym momencie roku.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj