
Zbigniew Woźniak przeczytał swoje ulubione aforyzmy i limeryki ze swoich ostatnich książek: „Instant, czyli błyskawicznie… o życiu” oraz z „Myśli uczesanych i rozczochranych”.
26 października raciborska biblioteka zaprosiła na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Woźniakiem – aforystą, satyrykiem, poetą i prozaikiem, który od ponad trzydziestu lat związany jest z Raciborzem. Wydarzenie zatytułowane „odkrywanie osobowości i twórczości Zbigniewa Woźniaka” poprowadziła Teresa Okaj.
Autor opowiedział o swojej twórczości i trochę o sobie samym, choć ciężko było z niego wyciągnąć te informacje. Prowadząca jednak nie dawała za wygraną, dzięki czemu obecni na spotkaniu mogli dowiedzieć się wiele na temat Zbigniewa Woźniaka i jego zainteresowań poza poezją. Opowiadał on także o swoich inspiracjach, o momentach, kiedy ma wenę ale o takich, kiedy towarzyszy mu twórczy zastój, i jak sam mówi – za każdym razem musi go po prostu przeczekać.
Zbigniew Woźniak także przeczytał swoje ulubione aforyzmy i limeryki ze swoich ostatnich książek: „Instant, czyli błyskawicznie… o życiu” oraz z „Myśli uczesanych i rozczochranych”.
Artyście na spotkaniu towarzyszyła najbliższa rodzina i przyjaciele. Po spotkaniu był czas na rozmowy i podpisywanie książek.
fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)







![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





