Wzmocnione mięśnie, smuklejsze ciało z raciborską Akademią Zdrowia

Jedną z dziedzin w jaką angażuje się raciborska Akademia Zdrowia są zajęcia z callaneticsu. Akademia planuje także działalność edukacyjną dla przyszłych matek.

Zajęcia z callaneticsu odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki o godz. 19.00 i czwartki o 19.45 przy ul. Żółkiewskiego 22 (sala nad siedzibą Raciborskiej Telewizji Kablowej). Raciborska Akademia Zdrowia zaprasza do aktywnego uczestnictwa wszystkich chętnych.


– O zaletach tych ćwiczeń zaczynają powoli przekonywać się mężczyźni, których coraz częściej można już spotkać na zajęciach callaneticsu. Callanetics jest świetnym i prostym rozwiązaniem dla osób chcących wysmuklić swoją sylwetkę – mówi Małgorzata Makulewicz, prezes Akademii Zdrowia – Callanetics składa się z prostych ćwiczeń o niskim poziomie złożoności, jednak poprawnie wykonywane figury i formy gimnastyczne cechują się wysoką intensywnością o umiarkowanej dynamice, dlatego też, w przeciwieństwie do wielu ćwiczeń aerobowych czy klasycznej gimnastyki, szybciej widoczny jest efekt – utrata zbędnych kilogramów i jędrne ciało. Trzon stanowią ćwiczenia wyszczuplające i ujędrniające, ważne znaczenie mają również ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięśnie. Te wyszczuplające i ujędrniające skierowane są na poszczególne partie ciała, zasadniczo korygują brzuch i pośladki. Owocem wytężonej pracy mięśni tych partii ciała jest szczupła sylwetka, zaś wzmocnione mięśnie pleców pozwalają utrzymać i kształtować prostą postawę ciała. Każdy dobrze skomponowany zestaw zawiera ćwiczenia rozgrzewające i rozciągające, stanowiące preludium do intensywnej pracy mięśni i wysiłku, następnie ma miejsce najdłużej trwająca faza ćwiczeń zasadniczych, po nim należy zastosować łagodne figury pozwalające odprężyć i zrelaksować ciało.

Raciborska Akademia Zdrowia planuje w najbliższym czasie działalność edukacyjną dla przyszłych i młodych matek. Przewidziane są spotkania ze specjalistami z zakresu medycyny, farmakologii, ekspertami nowoczesnej technologii medycznej i aparatury.

/SaM/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Od listopada jestem członkiem Klubu Calla przy Akademii Zdrowia,jest tu bardzo fajnie można pożartować , godzinkę poćwiczyć. Pozdrawiam Panią prezes Małgorzatę Makulewicz zawsze usmiechnietą oraz Panią Reginkę – trenerkę callanetics. Schudłam 4 kg. Razem na sali jest nas źwiczących 40 osób.Polecam,fajna atmosfera.

  2. chodzę na te zajęcia od początku,niestety w sali którą zajmowałyśmy jest remont i nie wiem czy zajęcia odbywają się w innym miejscu?bo już ostatnio p.trenerka się nie pojawiła i nie wiemy co dalej?

  3. system ćwiczeń polegający na precyzyjnych i wielokrotnych powtórzeniach tego samego ruchu; skutecznie spala tkankę tłuszczową i uelastycznia mięnie brzucha,ud i posladków

  4. Na czas remontu sali w klubie Strefa, zajęcia odbywają sie w Klubie CEGIEŁKA ul. Żółkiewskiego 22 nad Raciborska Telewizją/ obok Strefy/. Zajecia Callanetics będą odbywać sie w CEGIEŁCE do 31 marca br.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here