Ćwiczenia strażaków w lasach nadleśnictwa Rudziniec

1

Kompania OSP, Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze i PSP powiatu raciborskiego uczestniczą w ćwiczeniach organizowanych przez Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach.

Trwają ćwiczenia w lasach nadleśnictwa Rudziniec. Ich inicjatorem jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej. – Z naszego regionu w ćwiczeniach biorą udział kompania OSP – 14 OSP, Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze i jeden samochód wężowo-pompowy z PSP. Są one robione pod kątem założeń taktycznych na wypadek pożaru – wyjaśnia Stefan Kaptur – dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu.

- reklama -

 

W akcji szkoleniowej uczestniczą również jednostki straży pożarnej z Gliwic, Katowic, z województwa opolskiego, a zwłaszcza z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 

Ćwiczenia rozpoczęły się już wczoraj, 11 września. Zakończą się dzisiaj. Jak mówi Stefan Kaptur – wczoraj sprawy logistyczne, a dzisiaj już ćwiczenia praktyczne.

 

/KJ/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. jakies dziwne te lasy -szedłem w kierunku kapliczki św Magdaleny a tam posadzone same sosny, kilometry kilku letniej sosny jak to sie zapali albo przyjdzie zaraza to bedzie tak jak teraz w Beskidach -co Ci leśnicy narobili?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here