Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej poległa w meczu Z Rosją

W rozegranym w Kutnie spotkaniu barażowym eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet Polska przegrała z Rosją 1:4 pomimo tego, że do przerwy był remis 0:0.

Honorowego gola dla polskiej reprezentacji w 83 min. zdobyła Paulina Rytwińska, na codzień występująca na środku obrony w drużynie RTP "Unia" Racibórz.

Oprócz Pauliny w pierwszej jedenastce reprezentacji Polski pojawiły się też Agnieszka Winczo i Marta Stobba.

W czasie gry w drugiej połowie spotkania na boisko weszły jeszcze na Daria Kasperska i Anna Sznyrowska.

W pierwszej połowie meczu Polki grały z wielkim zaangażowaniem i pomimo przewagi fizycznej i technicznej Rosjanek, dzięki kilku dobrym interwencjom Izabeli Godzińskiej zdołały zachować bezbramkowy remis.

W drugiej połowie w miarę upływu czasu Polki traciły siły szybciej niż przeciwniczki. Rosjanki pierwszego gola zdobyły w 52 minucie spotkania za sprawą Walentiny Sawczenkowej, 5 minut później na 2:0 podwyższyła Natalia Mokszanowa, a  81 minucie było 3:0 po golu Nadieżdy Charczenko. Gol Pauliny Rytwińskiej na moment zmniejszył rozmiary porażki na 3:1, jednak już dwie minuty później Rosjanki wykorzystały rzut karny ustalając wynik spotkania, a drugiego gola w tym meczu zdobyła Natalia Mokszanowa.

Skład reprezentacji Polski: Izabela Godzińska, Alicja Pawlak (od 70 min. Daria Kasperska), Paulina Rytwińska,  Justyna Nazarczyk, Natasza Górnicka, Patrycja Pożerska, Natalia Chudzik, Agata Tarczyńska,  Marta Stobba, Anna Żelazko (od 80 min. Anna Sznyrowska), Agnieszka Winczo (od 60 min. Anna Gawrońska). Pozostałe rezerwowe Daria Antończyk, Agnieszka Karcz (obie RTP Unia Racibórz).