Świąteczny weekend: 6 pijanych kierowców, w tym rekordzista 3,6 promila

5

Działania prewencyjne policjantów przyniosły efekty – mówi M. Wolszczak z policji. W okresie światecznym nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Jednak pijanych kierowców niestety nie zabrakło.

Od środy (wigilia) do soboty, 27 grudnia raciborska drogówka zatrzymała 6 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich był rekordzistą, ponieważ w wydychanym powietrzu mial 3,6 promila alkoholu. Zanotowano sześć kolizji drogowych i jeden wypadek w Rzuchowie, w którym najbardziej ucierpiał kierowca, mieszkaniec Wodzisławia, ma złamany obojczyk. Pozostali pasażerowie odnieśli lekkie obrażenia.

- reklama -

 

W tym samym czasie policja odnotowała 3 włamania: do altanki w Kuźni Raciborskiej skąd skradziono wieżę LG, do samochodu osobowego w Krzyżanowicach, z którego skradziono dokumenty i radio, a także do Klubu Abstynenta w Raciborzu skąd złodzieje ukradli artykuły spożywcze. W pobliżu klubu OKAY uszkodzony został samochód,  w tym przypadku starty wyniosły ok. 500 zł.

 

We wspomnianym okresie policjanci interweniowali 64 razy, w większości były to interwencje za zakłócanie porządku publicznego i awantury domowe.

 

/w/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Był pomysł ,aby nietrzeżwym kierowcą zabierać samochody, jeżeli są ich własnością, jako narzędzie przestępstwa, dlaczego ustawodawca ,zrezygnował z tego pomysłu? Odpowiedz jest prosta, to lobby nadużywające alkoholu wygrało ten ,,przetarg,, Opojów Rzeczypospolita zawsze miała ci dostatek!

  2. ok,ale tacy kretyni za przeproszeniem nie powinni byc chronieni przez zadne ustawy. Skoro sami sie narazaja na utrate zdrowia, to dlaczego maja miec chronione dane osobiste?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here