Ruszyła budowa świetlicy i remizy w Strzybniku

0

Zapomniany od wielu lat pod względem inwestycyjnym Strzybnik (gmina Rudnik) nareszcie się doczekał. Kilka dni temu we wsi ruszyła budowa świetlicy wiejskiej wraz z remizą strażacką. W najbliższym czasie zmodernizowany zostanie również plac zabaw.

Maria Szramek, sołtys Strzybnika wraz z członkami rady sołeckiej na zebraniu wiejskim, które odbyło się dnia 19 marca z niedowierzaniem odnosiła się do zapowiedzi Wójta co do planowanej inwestycji w Strzybniku. Teraz gdy ruszyły pierwsze prace budowlano-ziemne jest już spokojniejsza. Osobiście dogląda placu budowy i sprawdza czy wszystko przebiega jak należy. Nowa świetlica wiejska i remiza strażacka budowana jest tuż obok powstałego w zeszłym roku boiska sportowego. Koszt inwestorski opiewał na kwotę 500 tys. zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 313, 322, 323 "Odnowa i Rozwój Wsi" objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

- reklama -

Z inicjatywy Wójta Gminy po raz pierwszy w historii gminy Sołectwo Strzybnik jak również pozostałe będą miały do dyspozycji własne środki finansowe zaplanowane w budżecie gminy na rok 2010 z tzw. fuduszu sołeckiego. Proporcjonalnie do liczby mieszkańców Strzybnik otrzyma do rozdysponowania kwotę 11.123,19zł. Powyższa kwota decyzją mieszkańców zostanie przeznaczona na plac zabaw (uporządkowanie terenu, montaż wyposażenia, koszt urządzeń i materiałów do ich montażu).

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here