Prezes Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej odwołana

2

Chwalona przez zarząd i stawiana radnym za wzór gospodarności, Wanda Swierczyna, prezes Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej została 22 sierpnia odwołana ze stanowiska – podają Nowiny Raciborskie.
– Rada nadzorcza rozwiązała umowę z panią prezes i nie podpisała kolejnej. Pani Swierczyna osiągnęła już  odpowiedni wiek i przechodzi na emeryturę. Już od roku trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego – tłumaczył w rozmowie z "Nowinami Raciborskimi" Paweł Musioł, zastępca prezesa Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej. W zapewnienia wiceprezesa trudno uwierzyć, zwłaszcza dlatego, że spółdzielnia wypuściła niedawno billboardy z wizerunkiem pani prezes, które właśnie stały się nieaktualne.

Billboardy od początku wywoływały kontrowersje, a złośliwi twierdzą, że prezes Wanda Swierczyna za pieniądze Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej zrobiła sobie kampanię wyborczą. Pani prezes startuje w zbliżających się wyborach parlamentarnych, a na billboardach reklamujących produkty Raciborskiej Spółdzielni Mleczarskiej obok produktów pojawił się jej wizerunek. Rada nadzorcza odwołała prezes Swierczynę pierwszego dnia po urlopie. Nowym prezesem został Zbigniew Pietryszyn

- reklama -

Tekst zaczerpnięto z tygodnika "Nowiny Raciborskie" z dnia 23 sierpnia 2011 r.

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here