Kuźnia otrzyma od marszałka 627 tys. zł na samochód dla strażaków

Kuźnia Raciborska otrzyma od marszałka ponad 600 tys. zł na samochód dla strażaków
Kuźnia Raciborska otrzyma od marszałka ponad 600 tys. zł na samochód dla strażaków

Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania 28 projektów związanych z wyposażeniem jednostek OSP w sprzęt niezbędny do przeciwdziałania i usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wśród gmin które otrzymają wsparcie znalazła się Kuźnia Raciborska.

- reklama -

Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz ze środków z budżetu państwa uzgodnionych pomiędzy rządem a samorządem w Kontrakcie Terytorialnym. Łączna kwota jaka trafi do OSP, to 11,7 mln zł (5,1 mln zł z RPO WSL i 6,6 mln zł z budżetu państwa).

Z uwagi na coraz częstsze zagrożenia powodziowe czy huraganowe pomoc dla OSP jest niezbędna, a przekazywane środki służą na zakup sprzętu potrzebnego do usuwania skutków klęsk żywiołowych. W ramach konkursów zorganizowanych z udziałem środków z RPO WSL dotację otrzymało 47 OSP. Rozstrzygnięty właśnie konkurs wyczerpuje pulę zaplanowanych pieniędzy na ten obszar. Obecnie, w ramach prowadzonych z Komisją Europejską renegocjacji RPO WSL, Zarząd podejmuje starania o zabezpieczenie kolejnych 2 mln euro na wsparcie kierowane dla OSP.

Władze województwa pozytywnie rozpatrzyły wniosek gminy Kuźnia Raciborska „Wzmocnienie potencjału służb ratunkowych w gminie Kuźnia Raciborska poprzez zakup pożarniczego, ratowniczo-gaśniczego samochodu specjalnego”. Kuźni przyznano dofinansowanie w wysokości 627 480,00 zł, podczas gdy całkowity koszt pojazdu to 747 000,00 zł.

Mówiąc o pieniądzach dla OSP należy wspomnieć, że w budżecie Województwa Śląskiego zarezerwowano w tym roku na ten cel 3 mln zł.

/ps/

fot. BP Witold Trólka

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here