Cały Racibórz będzie czytał dzieciom w ramach ogólnopolskiej akcji

Tydzień czytania w Bibliotece
- W Tygodniu Czytania nasze filie wezmą także udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie pod nazwą „Jak nie czytam, jak czytam” – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

W poszczególnych filiach i oddziałach wiersze Chotomskiej przeczytają zaproszeni goście m.in. wiceprezydent Michał Fita.

Dla dzieci czytać będą także radni Justyna Henek-Wypior i Michał Kuliga, dyrektorzy szkół Agata Tańska i Danuta Skóra, policjanci czy członkinie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu.

- reklama -

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu przygotowała dla młodszych czytelników szereg atrakcji.

W raciborskiej bibliotece Tydzień Czytania Dzieciom zostanie zainaugurowany już w najbliższą sobotę 1 czerwca o godz. 11.00 w ramach pikniku z okazji Dnia Dziecka przy ul. Kasprowicza 12. Hasłem tegorocznego czytania jest „Pani od wierszyków. Wanda Chotomska dzieciom”. W ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, 7 czerwca zaplanowano także spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem – autorem książek dla dzieci, znanym szczególnie z serii o Panu Kuleczce.

– W Tygodniu Czytania nasze filie wezmą także udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie pod nazwą „Jak nie czytam, jak czytam” – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Na koniec biblioteka na Ostrogu zaprosi dzieci na doroczny Czerwcowy Turniej Przedszkolaków. Literacko-sportowa impreza, której motywem przewodnim będą oczywiście wiersze Wandy Chotomskiej odbędzie się 11 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych.

Regulamin i karty zgłoszenia dostępne TUTAJ

Cały Racibórz czyta dzieciom

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj