Policjanci spotkali się z dziećmi w Krzanowicach i Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

0
Policjanci spotkali się z dziećmi w Krzanowicach i Kuźni Raciborskiej
Policjanci spotkali się z dziećmi w Krzanowicach i Kuźni Raciborskiej

W ramach projektu „Kręci nas bezpieczeństwo” mundurowi cyklicznie przeprowadzają pogadanki, poruszając tematykę bezpiecznego spędzania czasu w okresie wakacji.

Krzyżanowicki dzielnicowy mł. asp. Andrzej Sosna wspólnie z przedstawicielką raciborskiej komendy asp. Edytą Mazur realizują program prewencyjny „Kręci nas bezpieczeństwo”. Kilka dni temu w towarzystwie przedstawicielki sanepidu odwiedzili uczestników podopiecznych placówki wsparcia dziennego w Krzanowicach. Zajęcia były zorganizowane w ramach projektu Urzędu Miasta Krzanowice, Stowarzyszenia Razem dla Wojnowic oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Spotkali się również z dziećmi na półkoloniach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

- reklama -

Policjanci poruszyli tematykę bezpiecznego spędzania czasu w okresie wakacji. Szczególną uwagę poświęcili bezpiecznemu zachowaniu nad wodą, jak i podstawowym przepisom w zakresie ruchu drogowego. Dużym zainteresowaniem podczas spotkań cieszył się też policyjny radiowóz. Dzieci pod czujnym okiem stróżów prawa mogły zobaczyć sprzęt wykorzystywany w służbie przez policjantów. Jak podczas wcześniejszych, spotkań tak i podczas tych stróże prawa omówili zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu. Nie zabrakło także informacji związanych z konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi dotyczącymi narkotyków i dopalaczy.

– Tłumaczyliśmy, dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i przestrzegaliśmy przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę” czy tam, gdzie nie znamy dna. Warto też dostosować się do regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeniach. Zanim zaś wejdziemy do wody, pamiętajmy, by oswoić się z temperaturą wody, która jest niższa niż powietrza. Dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne. Przypomnieliśmy również o ostrożności na drodze i podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w podróży jest ważne, aby korzystali z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Podczas spacerów i spędzania czasu na placu zabaw zaś nie dali się zwieść nieznajomym i nie wchodzili na opuszczone podwórka – przypominają policjanci.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here