„Lato z biblioteką” z wizytą w opolskim zoo [ZDJĘCIA]

0
„Lato z biblioteką” z wizytą w opolskim zoo
„Lato z biblioteką” z wizytą w opolskim zoo

Zwiedzanie rozpoczęło się od zajęć dydaktycznych prowadzonych przez pracowników zoo, którzy zdradzili ciekawostki przyrodnicze, szczególnie te związane z małpami.

Po Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Szkole Magii i Czarodziejstwa na Zamku w Mosznej przyszedł czas na ostatnią wycieczkę w ramach „Lata z biblioteką”. Tym razem młodzi czytelnicy stanęli oko w oko z dziką zwierzyną w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu.

- reklama -

Zwiedzanie rozpoczęto od zajęć dydaktycznych prowadzonych przez pracowników zoo, którzy zdradzili ciekawostki przyrodnicze, szczególnie te związane z małpami. Na dzieciach duże wrażenie zrobiła m.in. informacja, że najmniejsza małpka w opolskim zoo waży zaledwie 10 dkg, a największa ponad 200 kg. Zwierzęta żywo reagowały na swoje imiona, nierzadko popisując się przed zwiedzającymi. Przewodnicy pomagali także odszukać ukryte pośród bujnej roślinności zwierzęta, na przykład siedzące nad głowami ponocnice w holu małpiarni.

Dzięki specjalnym przeszkleniom i wybiegom zwierzęta były naprawdę na wyciągnięcie ręki. Sporą niespodzianką okazał się dla dzieci mrówkojad, który przez większość był kojarzony ze zwierzęciem małych rozmiarów. Mimo intensywnego zwiedzania i wielu atrakcji, mali podróżnicy bez problemów znaleźli jeszcze energię do szaleństw na placu zabaw.

„Lato z biblioteką” powoli dobiega końca. Przedostatnie zajęcia w bibliotece odbędą się w przyszły wtorek 27 sierpnia – tym razem uczestnicy zajęć odwiedzą Akademię Pana Kleksa.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here