Piotr Klima: Nie możemy całą kadencję mieć do czynienia z kłamcami

Piotr Klima
Piotr Klima Fot. E-sesja

Radny Piotr Klima wystąpił na ostatniej sesji, mówiąc o swoim niedawnym wykluczeniu z koalicji rządzącej oraz o okolicznościach przekształcenia szpitala w jednoimienny. – Nie możemy całą kadencje mieć do czynienia z kłamcami, oszustami, którzy lawirują i robią z nas idiotów – mówił o decydentach w sprawie szpitala.

Piotr Klima został niedawno usunięty z funkcji przewodniczego klubu i wykluczony z koalicji rządzącej. – Po raz pierwszy tak się stało i należy wyciągnąć z tego wnioski. Wniosków może być dużo, m.in. takie: po co się angażować, po co zabierać głos, można jakoś przeżyć tę kadencję , ale co to będzie za radny, co to będzie za rada? – ironizował Klima.

- reklama -

Jego zdaniem może dojść do pozbawienia go funkcji radnego. – Może mnie wyrzucą z Rady Miasta, bo przez te sposoby, jakimi mnie usunięto można myśleć, że autorzy mają dożo rożnych pomysłów, takich który człowiek by nawet nie przewidział w pijanym widzie, co dopiero na trzeźwo – ocenił.

Za aktywność się płaci

– Jesteśmy samorządem, więc nie ma rzeczy tajnych, dlatego ta sprawa będzie przestawiona – powiedział. – Oskarżenia to jedna sprawa, ale druga sprawa to aktywność radnego. Ona doskwiera. Jak Klima może ciągle opowiadać, żeby się zajmować sprawami szpitala i przychodniami, jak to nie jest nasza właściwość – ironizował Klima. Dalej mówił, że radni powinni zmienić sposób postrzegania sprawy.

Piotr Klima: Przedstawiciele władz oszukiwali nas

Zdaniem radnego pismo wojewody to początek wielkiej sprawy. – Wynika z tego, że przedstawiciele władz oszukiwali nas i kłamali w żywe oczy, kpili z nas. Pojechali tam po decyzje jakie? Nie takie jak nam przekazano, nie trzeba było całego szpitala przekształcać w jednoimienny, nie trzeba było przychodni zamykać. Nam mówiono coś innego. To musi mieć konsekwencje. Takie osoby nie powinny pełnić funkcji publicznych, ze wstydu powinny sami odejść. Jak nie, to jako samorząd musimy spowodować, żeby z tych funkcji odeszli. Nie możemy całą kadencje mieć do czynienia z kłamcami, oszustami, którzy lawirują i robią z nas idiotów, a ja się tak czuję. Wiem, że wielu z państwa też – mówił.

Piotr Klima nawiązał też do sposobu, w jaki wykluczono go z koalicji. Jego zdaniem wyrzucono go  sposób niegodny. – Pokazano, na co stać niektórych radnych, bardzo przykra sprawa. Dziwię się, że pozwolono na taki akt. Można mnie jeszcze zastrzelić, to nie jest drogie, ale ja osobiście nie polecam – powiedział. Dalej przyznał, że za aktywność się płaci. Powiedział też, że został poproszony o rozmowę „ze stroną, która go gnębiła”. – Ja ją odbędę, przekażę jej treść – powiedział.

Na koniec Piotr Klima mówił jeszcze o działaniach swojego komitetu . – W komitecie są osoby, które nie chcą się ujawnić, bo się boją! Żyjemy w strasznych czasach, bo tak łatwo kogoś wywalić. Wystarczy powiedzieć, że straciło się zaufanie do kogoś. Ja tak samo zostałem potraktowany – powiedział.

Czytaj również:

/oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj