Śląscy terytorialsi wspierali potrzebujących podczas Wielkanocy [ZDJĘCIA]

13 sbot zolnierze wot
Śląscy terytorialsi wspierali potrzebujących w czasie Wielkanocy

Jak co roku żołnierze 13. ŚBOT wzięli udział w akcji Fundacji Wolne Miejsce „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych”.

Blisko 300 śląskich terytorialsów i żołnierzy wojsk operacyjnych działało przez całe Święta Wielkanocne, wspierając mieszkańców regionu. Żołnierze działali w szpitalach, w tym w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, przewozili butle z tlenem oraz sprzęt medyczny, wykonywali wymazy oraz wspierali kombatantów, osoby starsze i samotne, by w czasie świąt dać im nadzieję i nie zostawić samych.

- reklama -

Jak co roku żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w akcji Fundacji Wolne Miejsce „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych”. Najpierw trzy dni wraz z innymi wolontariuszami spędzili w kuchni i przy pakowaniu paczek pomagając tym samym w przygotowaniu największego śniadania w całym regionie. Z uwagi na pandemię, podobnie jak w ubiegłym roku, zamiast wspólnego świętowania pokarmy wielkanocne w niedzielny poranek rozwieźli do potrzebujących. – W takich chwilach, gdy pomagamy innym, widać tak naprawdę sens świąt, nie wyobrażam sobie spędzić ich inaczej, gdy tyle osób wokół potrzebuje wsparcia – mówi st. szer. Anna Bargiel z 13. ŚBOT.

Jak przyznaje dowódca 13. ŚBOT płk Tomasz Białas, żołnierze na każdym kroku pokazują, jak ważna jest dla nich troska o mieszkańców naszego regionu. – Większość z nas święta spędza z rodzinami przy wspólnym stole, tymczasem wielu terytorialsów postanowiło, że ten czas spędzą na służbie. Wszyscy oni są ochotnikami i sami zgłaszają się do pomocy w regionie. Choć mają pracę, rodziny to potrafią w tym wszystkim znaleźć jeszcze czas, by wspierać innych. To sprawia, że są wyjątkowi i niezwykli – podkreśla płk Białas.

fot. 13. ŚBOT
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj