Sajgon na DW 935. Wykonawca nie zadbał o sterowanie ruchem [ZDJĘCIA]

Rybnicka

Utrudnienia dla kierowców jadących z Raciborza w kierunku Rybnika to efekt prac związanych z remontem DW 935.

Od kilkunastu dni zamknięty jest kolejny odcinek, tuż za przejazdem kolejowym na Dębiczu (skrzyżowanie ul. Rybnickiej z ul. Brzeską) w kierunku Kornowaca. Szczególnie dotkliwie zamknięcie drogi odczuwają mieszkańcy Kobyli, osiedla Dębicz oraz mieszkańcy Raciborza, którzy muszą dojechać np. do zlokalizowanych tu przedsiębiorstw. Wykonawca (firma Drog-Bud) nie zadbał tu o jakiekolwiek sterowanie ruchem na jedynym, pozbawionym asfaltu, pasie, który obecnie jest dwukierunkowy. W praktyce samochody muszą mijać się na wertepach oraz ustępować pierwszeństwa ciężarówkom i koparkom pracującym na remontowanej drodze.

- reklama -

Droga za przejazdem kolejowym na Dębiczu jest zamknięta dla ruchu z wyjątkiem dojazdu do posesji i firm, a także autobusów PKS. Objazd prowadzi drogą wojewódzką DW 919 od ronda na ul. Bosackiej, następnie drogą DW 923 do Orlenu w Pstrążnej.

Rondo na Rybnickiej

Zdecydowanie łagodniej przebiega budowa ronda kończącego obwodnicę Racborza przy ul. Rybnickiej (na wysokości zjazdu do ul. Piaskowej). Kierowcy stojący w tym miejscu w korku, mają okazję do zaobserwowania postępu prac. Kilka tygodni temu na wyprofilowanym terenie ronda pojawił się asfalt a zajęty pas ruchu włączony do bodowy ma przygotowany wjazd do ulicy Rybnickiej.

Wkrótce można się spodziewać włączenia do ruchu fragmentu nowego ronda jako bajpasu podczas dalszych prac na Rybnickiej. Obecnie na skrzyżowaniu Rybnickiej (DW 935) z ul. Piaskową występuje zwężenie, ruch odbywa się jednym pasem. W godzinach szczytu tworzą się tu korki, gdyż jednym pasem muszą jechać zarówno kierowcy skręcający w Piaskową, jak również ci, którzy kierują się prosto (do dzielnic Ostróg i Płonia czy Gliwic).

Mimo tego, że ruch w godzinach szczytu powoduje w rejonie budowy chwilowe korki, to jednak trzeba obiektywnie przyznać, że utrudnienia nie są aż tak dokuczliwe jak na innych odcinkach DW 935 (np. podczas niedawno zakończonego remontu ul. Bosackiej (DW 935) i budowy ronda przy ul. Armii Krajowej). Paradoksalnie też „pandemia ograniczyła ruch” – m.in. dzięki zamknięciu szkół. Kolejne okoliczności sprzyjające zmniejszeniu ruchu na tym odcinku to zbliżający się okres wakacyjny, w którym notuje się zawsze mniejsze natężenie ruchu.

/i/

 

- reklama -

59 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj