Szczepienia w śląskich parafiach 15 sierpnia. Na liście 167 gmin

Zdjęcie poglądowe

W  najbliższą niedzielę 15 sierpnia mieszkańcy Śląska będą mogli zaszczepić się przeciw Covid-19 przy kościołach, które zgłosiły chęć udziału w akcji wojewody #SzczepimySię w parafiach.

Akcja obejmie praktycznie całe województwo. Zgłosiło się do niej bowiem prawie 150 parafii ze 167 gmin naszego regionu. Mobilne punkty szczepień zlokalizowane będą w salkach przykościelnych, specjalnych namiotach lub szczepionkobusach, a szczepienia będą się odbywać przez całą niedzielę – od pierwszej do ostatniej mszy w danym kościele.

- reklama -

Zaszczepić będzie można się bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji – wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz dwudawkowe Pfizera (drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie) .

Na liście znalazły się takie gminy jak Godów, Gorzyce, Jastrzębie-Zdrój, Kuźnia Raciborska, Nędza, Radlin, Rybnik, Rydułtowy czy Wodzisław Śląski. Lista wszystkich parafii, w których będzie się można zaszczepić w najbliższą niedzielę, znajduje się na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce Covid-19.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here