Uczennica Gimnazjum nr 1 na warsztatach w Genewie

0

Spośród 2400 uczniów z całego kraju biorących udział w projekcie „Odkrywać nieznane, tworzyć nowe – program rozwijania zainteresowań fizyką” komisja zakwalifikowała do warsztatów w Szwajcarii 43 osoby. W tym gronie znalazła się Dominika Perkowska.

Wyjazd Dominiki Perkowskiej, uczennicy Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, był nagrodą związaną z realizowanym w szkole ogólnopolskim projektem „Odkrywać nieznane, tworzyć nowe- program rozwijania zainteresowań fizyką”, którego szkolnym koordynatorem jest Ewa Litwinowicz. Spośród 2400 uczniów z całego kraju biorących udział w projekcie komisja konkursowa zakwalifikowała do warsztatów w Szwajcarii 43 osoby. W tym gronie znalazła się Dominika.

- reklama -

 

 

Europejski Ośrodek Badań Jądrowych znajduje się w Genewie. Skupia najwybitniejszych fizyków i inżynierów, w tym wielu noblistów. Naukowcy z CERN-u zajmują się  poznaniem wszechświata i budową materii. Najważniejszym narzędziem ich pracy jest Wielki Zderzacz Hadronów. Dominka wraz z innymi uczestnikami warsztatów miała możliwość wysłuchania wielu interesujących wykładów, obejrzeniu multimedialnej wystawy  Microkosmos, Glob, zwiedzenia Centrum Komputerowego, Hali Testowania Magnesów Nadprzewodowych, akceleratora LEIR.

 

 

Pobyt w CERN-ie umożliwił  uczniom zetknięcie się z najnowocześniejszymi technologiami na świecie, rozmowę z najlepszymi specjalistami. Wycieczka po najpiękniejszych zakątkach Genewy, Lozanny i Zurychu dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

 

oprac.p

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here