Sprawdź, ile zarobisz w komisji egzaminacyjnej! Magistrat podaje dane

4
Od soboty strajk nauczycieli zostaje zawieszony. Taka jest decyzja ZNP

Obecna sytuacja nie wskazuje na szybkie zakończenie konfliktu na linii: nauczyciele – rząd. Trwa 8 dzień strajku. W początkowej fazie protestu zagrożone było przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych – również w Raciborzu.

Strajkujący nauczyciele postanowili nie przerywać strajku na czas egzaminów gimnazjalnych, mimo apelu premiera Mateusza Morawieckiego. W takim wypadku samorządy zmuszone były zapełnić ławy komisji egzaminacyjnych innymi osobami posiadającymi uprawnienia pedagogiczne.

- reklama -

W przeddzień egzaminów, na stronie internetowej UM Racibórz, pojawił się apel o zgłaszanie się chętnych, posiadających uprawnienia, do pracy w komisjach egzaminacyjnych. Jak informuje nas pełniący obowiązki rzecznika prasowego – Marcin Wojnarowski – na apel ten odpowiedziało 75 osób. Spośród nich, z 62 osobami podpisano umowy zlecenie. – Pozostałe osoby zostały oddelegowane do pracy w komisjach w ramach pełnionych przez siebie obowiązków. Im nie przysługiwało dodatkowe uposażenie – podkreśla M. Wojnarowski.

Wysokość stawki jaką zaproponowali urzędnicy osobom zasiadającym w komisjach określona została na 18 zł brutto za godzinę.

Każda część egzaminu jest przeprowadzana innego dnia. Części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Egzamin z zakresu języka polskiego ‎i z zakresu matematyki trwa po 90 minut, a z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut. Część egzaminu z języka obcego ‎nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.‎
Poszczególne zakresy egzaminu rozdzielone są przerwą. Każda cześć/zakres/poziom egzaminu ‎rozpoczyna się o godzinie określonej w komunikacie o harmonogramie.

EmZet

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Nauczyciele, którzy się tego podjęli są …. Jednak muszą miernie zarabiać w szkołach!!!! Żeby za taką stawkę zaakceptować złamanie solidarności zawodowej ….

  2. A może są po prostu solidarni z uczniami? A co z tymi szkołami, które w ogóle nie strajkują, może po prostu cenią sobie to, co mają?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here