Zarząd powiatu także zgłosi sprawę wiceprezydenta Wacławczyka do prokuratury

Wiceprezydent i starosta
Wiceprezydent Dawid Wacławczyk | Starosta Grzegorz Swoboda

Zarząd Powiatu Raciborskiego postanowił złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o opracowanie koncepcji produktu turystycznego przez wiceprezydenta Dawida Wacławczyka, które, zdaniem Marka Labusa i większości radnych, mogło zostać skopiowane z naruszeniem przepisów.

Przypomnijmy, wiceprezydent Dawid Wacławczyk, jeszcze jako radny powiatowy, przygotował opracowanie koncepcji produktu turystycznego oraz reorganizacji raciborskiego Muzeum i Zamku Piastowskiego na zlecenie Urzędu Miasta za 24 600 zł. Wcześniej takie opracowanie Powiat Raciborski zamówił u Grzegorza Wawocznego. Podobieństwo między pracami zauważył  Marek Labus oraz radny Michał Szukalski, który nagłośnił temat w środowisku samorządowym. Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Wiceprezydent Wacławczyk utrzymuje, że nie zasiadłby do pisania swojej części pracy, gdyby współpracy w tym zakresie nie zaproponował mu właśnie Grzegorz Wawoczny, autor koncepcji. Wiceprezydent wydał w tej sprawie oświadczenie.

- reklama -

Teraz zarząd powiatu zdecydował, że starosta Grzegorz Swoboda złoży zawiadomienie w prokuraturze o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceprezydenta Wacławczyka. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że w związku z medialnymi doniesieniami i dyskusją w przestrzeni publicznej, która dotyczy podobieństwa (plagiatu) obu prac konieczne staje się wyjaśnienie sytuacji faktycznej i prawnej. Napisano, że Powiat Raciborski, dysponując wskazanymi dokumentami, nie przesądza i nie może jednoznacznie stwierdzić, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Czytamy jednak, że w kontekście wydatkowania środków publicznych i dbałości o mienie powiatu zarząd wyraża głębokie zaniepokojenie i ma obowiązek zawiadomić o możliwości popełnienia przestępstwa. Całość uchwały tutaj.

Czytaj także:

/oprac. c/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. czekamy na komentarz D.W . Znowu zawiadamiających obrzuci inwektywami typu kłamca i zarzuci brak merytorycznego przygotowania?

  2. Na pal złoczyńcę! Na Rynku! Niechże radiomaryjni mają uciechę! Orkiestrę jakąś zaprosić, szynki pootwierać, Wosia i Mularczyka poprosić na odczyty na temat wyższości kaczki z jabłkiem w dupie nad gęsiną! Toż dopiero gawiedź radość i uciechę i Polowego wychwalać będzie!

  3. co teraz plagiator wymyśli na swoja obronę? pewnie ogłosi,że jest to bezpardonowy atak polityczny , za to ,że był osobą atakująca starostę jako radny powiatowy. i oczywiście niczego nie splagiatował,tylko skorzystał z urzędowych materiałów /dokumentów starostwa ,które nie są objęte prawami autorskimi. ile ten cyrk będzie jeszcze trwał?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here