Szpital ma coraz mniejszy budżet na wynagrodzenia

0

W ubiegłym roku szpital zatrudniał 598 osób na umowę o pracę i ok. 70 lekarzy kontraktowych. Średnia płaca wyniosła 3,7 tys. zł.

 

- reklama -

 

 

Wynagrodzenia w szpitalu na przestrzeni ostatnich kilku lat kształtują się na zbliżonym poziomie, podobnie jak poziom zatrudnienia. Spada natomiast budżet przeznaczony na wynagrodzenia. W 2012 roku wyniósł on 27,171 mln, natomiast w roku ubiegłym – 26, 728 mln zł.

 

Dzieje się tak z powodu przechodzenia coraz większej liczby osób (głównie lekarzy) na kontrakty. Z nimi podpisywane są umowy cywilno-prawne. Stąd równocześnie ze zmniejszaniem budżetu w pozycji "wynagrodzenia", rosną wydatki w dziale "usługi obce". Te wzrosły z 11 do 12,45 mln zł.

 

Dyrektor Rudnik ocenia, iż przechodzenie lekarzy na kontrakty i świadczenie przez nich usług na rzecz szpitala to bardzo prawidłowa tendencja. Są lecznice, które zatrudniają wyłącznie w ten sposób. – My niczego nie warunkujemy. Jeżeli ktoś chce zawrzeć z nami umowę cywilno-prawną to się zgadzamy, jeżeli zaś chciałby wrócić na zatrudnienie na etacie, również może to zrobić – podsumowuje dyrektor.

 

/ps/

 

 —————————————————

 

zobacz także:

 

Kryzys żywieniowy w raciborskim szpitalu zażegnany

Firma dostarczająca wyżywienie dla pacjentów raciborskiego szpitala zerwała umowę na wykonywanie usług. Szpital w dwa dni musiał awaryjnie znaleźć zastępcę.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here