To czytaliście najchętniej, czyli podsumowanie 2019 roku

Najczęściej czytane w 2019 roku
Najczęściej czytane materiały w 2019 roku

Poniżej prezentujemy kilka tematów, które w minionym roku cieszyły się na naszym portalu największą popularnością.

 • Były kierownik raciborskiego pogotowia skazany za znęcanie

W styczniu informowaliśmy Was o sprawie byłego kierownika raciborskiego pogotowia. Oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad podwładnymi, został skazany nieprawomocnym wyrokiem na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

- reklama -

Cały artykuł dostępny tutaj

 • Legendarny sklep znika z mapy Raciborza


  Berliniok
  Berliniok Fot. Ireneusz Burek


Również w styczniu pisaliśmy o kultowym „Berlinioku”, który zakończył swoją działalność. Otwarty w 1976 roku sklep wpisał się na stałe w panoramę naszego miasta. Przez lata kojarzony był z dostatkiem i zachodnimi luksusami. W latach PRL-u ustawiały się do niego długie kolejki po pomarańcze i czekoladę. Zakupiony został przez znanego, raciborskiego przedsiębiorcę, a dziś w budynku mieści się Biedronka.

Cały artykuł dostępny tutaj 

 • Za „poszukiwanie skarbów” możemy trafić nawet na 8 lat do więzienia

W lutym pisaliśmy o zmianach w polskim prawie, które dotyczyły poszukiwania „skarbów” tzw. wykrywaczem. Na początku roku zmieniły się bowiem przepisy dotyczące kwalifikacji czynu nielegalnych poszukiwań zabytków – dotąd było to wykroczenie, obecnie – przestępstwo.

Cały artykuł dostępny tutaj 

 • Eko-Okna chcą zainwestować na pl. Długosza. Projekt robi wrażenie! 

– Miasto Racibórz stoi przed wielką szansą na praktyczne i kompleksowe zagospodarowanie Placu Długosza. Nie można ograniczać funkcji tego miejsca tylko do parkingu. Można je wykorzystać znacznie lepiej, poprzez nowoczesne rozwiązania architektoniczne – mówił podczas oficjalnej konferencji prasowej prezydent Polowy w lutym 2019 roku.

Cały artykuł dostępny tutaj 

 •  Pożar dachu Urzędu Miasta w Raciborzu [ZDJĘCIA] 

  Pożar
  Pożar budynku Urzędu Miasta Fot. AZ

W czerwcu z wielkim przerażeniem wspólnie obserwowaliśmy pożar dachu Urzędu Miasta w Raciborzu, do którego doszło w wyniku zaprószenia ognia w czasie prac budowlanych. Na szczęście nikt nie został ranny.

Cały artykuł dostępny tutaj 

 • INTRO Festival 2019 – największa impreza muzyczna w Raciborzu [ZDJĘCIA] 

Dużą popularnością na portalu cieszyły się relacje z INTRO Festivalu, który odbywał się w lipcu. To jedyny tego typu festival w aurze Zamku Piastowskiego. – Kontrast. Połączenie historii z technologią i elektroniką. Dj, liveAct, mapping 3D, art – tak w kilku słowach imprezę opisują inicjatorzy. Wydarzenie z roku z rok przybiera na sile, stając się muzyczną wizytówką Raciborza.

Cały artykuł dostępny tutaj 

 • Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U20 w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Także w lipcu relacjonowaliśmy sportowe zmagania podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U20 w Raciborzu. W sumie na świeżo zmodernizowanym stadionie OSiR-u wystartowało ok. 1000 zawodników z całego kraju.

Cały artykuł dostępny tutaj 

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here