57 mieszkań z widokiem na Park Roth? Tak może wyglądać stary szpital w Raciborzu

Szpital
Koncepcję inwestora przedstawił w mediach społecznościowych Michał Fita. Fot. FB/Michał Fita

Były wiceprezydent Michał Fita zamieścił na swoim publicznym koncie na Facebooku wizualizacje starego szpitala w Raciborzu. – Kilka dni temu spotkałem się z nowym inwestorem chcącym zagospodarować teren starego szpitala przy ul. Bema – poinformował M. Fita.

Jak napisał były wiceprezydent, jedno skrzydło miałoby zostać przekształcone w nowoczesny apartamentowiec, zachowując zabytkową fasadę. Powstać miałoby 57 mieszkań z widokiem na Park im. miasta Roth oraz parking wielopoziomowy. Zdaniem Michała Fity taka inwestycja przyczyni się do rozwoju miasta, ale też pozwoli zabezpieczyć obiekt, który dziś jest miejscem częstych pożarów i, jak napisał Michał Fita, straszydłem w centrum miasta.

- reklama -
– Ktoś zapytał mnie niedawno „Czy Racibórz się rozwija”? Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że każde miasto stanowią jego mieszkańcy. Racibórz, jak wiele innych miast wyludnia się w bardzo szybkim tempie. Statystyki mówią, że za 10 lat będzie nas około 40 tysięcy – napisał w mediach społecznościowych Michał Fita. – Czy jesteśmy w stanie coś z tym zrobić? Możemy próbować hamować ten trend zwiększając atrakcyjność oferty mieszkaniowej, próbując ściągać tu rodziny spoza miasta oraz inwestować w rozwojowe, atrakcyjne i nowoczesne obiekty. Mamy to szczęście, że największy pracodawca w regionie wybudował swój zakład po zachodniej stronie miasta, a nie po wschodniej. Codziennie tysiące pracowników dojeżdża tu z odległych miast: Jastrzębia Zdroju, Żor, Rybnika, Wodzisławia, Kędzierzyna-Koźla. Codziennie te tysiące ludzi spędzają w podróży mnóstwo czasu. Często ponad godzinę a nawet dwie. Codziennie przejeżdżają przez Racibórz. Nowe mieszkania, dla nich, to w następnej kolejności wypełnione dziećmi żłobki, przedszkola, szkoły. To praca dla nauczycieli. To potrzeby szybkich zakupów w lokalnych sklepach i gastronomii. To chęć spędzania czasu wolnego w kawiarniach, restauracjach, kinie, muzeum czy na basenie. To kolejne pokolenia zespołów piłkarskich, studentów naszej uczelni wyższej. To powstające małe firmy i większe przedsiębiorstwa. Mówiąc „Czas na inwestycje” na pierwszym kroku stawiajmy NOWE MIESZKANIA! Rozpoczęły się już prace budowlane przy ul. Opawskiej/Bukowej. Zapowiadałem tę inwestycję rok temu. Kilka dni temu spotkałem się z nowym inwestorem chcącym zagospodarować teren starego szpitala przy ul. Bema. Jedno skrzydło ma on zamiar przekształcić w nowoczesny apartamentowiec zachowując zabytkową fasadę. Ma tu powstać 57 mieszkań z widokiem na Park im. miasta Roth oraz parking wielopoziomowy. Realizacja tej inwestycji przyczyni się nie tylko do rozwoju, o którym wspomniałem wcześniej, ale również pozwoli zabezpieczyć obiekt będący dziś miejscem pożarów i straszydłem w centrum miasta. Nie trzeba będzie na zabezpieczenie wydawać publicznych pieniędzy. Potrzebne są tylko decyzje zmieniające parametry Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz zgoda Konserwatora Zabytków. Wszystko wiec w rękach Prezydenta i Rady Miasta. Trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji i prezentuję koncepcję inwestora – przekazał M. Fita.
/oprac. c/
- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Czyli o to cały czas chodzi jak by się tak spalił stary szpital to była by ładna działka i nie trzeba by było nic przerabiać i do budować.

  2. Mnie zastanawia, w jakim charakterze występuje na tych spotkaniach Fita? Przecież zaden2 poważny inwestor nie będzie rozmawiał z kimś, kto nawet nie jest urzędnikiem w magistracie! A może na tych spotkaniach już prsyobiecuje komuś jakieś proFity?

  3. Mnie zastanawia w jakim charakterze na tych spotkaniach występuje. Przecież żaden poważny inwestor nie będzie rozmawiał o inwestycjach w mieście z kimś, kto nawet nie jest urzędnikiem w magistracie. Ciekawe, czy na tych spotkaniach już coś ktoś komuś prsyobiecał.

  4. Fantastyczna wizualizacja! Nasze miasto potrzebuje nowych i pięknych budynków, a ten ma w sobie połączenie nowoczesności z klasyką. Po prostu pięknie! 👌

  5. Wielkie ŁAŁ(wow) dla spostrzeżenia takiego połączenia i pomysłu na zagospodarowanie straszydła. Sam bym chciał mieszkać z widokiem na korony drzew Parku Roth 🙂 miodzio

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj